Usuwanie zmarszczek nie musi wiązać się z sięganiem po skalpel

Naturalny kolagen nawilża skórę. Działanie to jest możliwe dzięki zawartości hydroksypoliny - aminokwasu, który ma dużą zdolność zatrzymywania wody w komórkach skóry. Ale to nie jedyne zalety tego białka pozyskiwanego z ekstraktów ze skóry szlachetnych gatunków ryb morskich.

Kolagen naturalny znany jest przede wszystkim z tego, że przyspiesza usuwanie zmarszczek, wypełniając przestrzenie komórkowe nową tkaną łączną. Kolagen poprawia spoistość skóry, przywraca jej elastyczność i jędrność (wykazuje takie samo działanie jak lifting - naciąga skórę). Przyczynia się do generalnej odbudowy struktury skóry i jej regeneracji. Łagodzi podrażnienia spowodowane uczuleniem, alergia, oparzeniem (przy okazji wygładza duże blizny i likwiduje małe).

Naturalny kolagen jest nie tylko sprzymierzeńcem osób dbających o zdrową i ładnie wyglądającą cerę. Powinny po niego sięgnąć także ci, którzy się odchudzają. Odchudzanie często prowadzone jest nieprawidłowo i może prowadzić do osłabienia sprężystości skóry. Kolagen poprawia wygląd w tak krytycznych dla organizmu czasie jak odchudzanie.

Poza tym kolagen regeneruje włosy i paznokcie. Wykorzystuje się go w medycynie - w leczeniu chorób reumatycznych, paradontozy, chorób błon śluzowych.

Na kolagenie opiera się niejeden zabieg kosmetyczny i zabieg odmładzający. Wynalazek Gdańskich naukowców jest prawdziwym cudem.