Grypa żołądkowa

Grypa żołądkowa - objawy, leczenie i powikłania

U panów i pań pełnoletnich grypa żołądkowa jest nieprzyjemną dolegliwością, lecz zazwyczaj daje się dość prosto wyleczyć. Niestety, maluchy są o wiele bardziej nieodporne na takiego rodzaju schorzenie. Jako, iż w krańcowych przypadkach może poprowadzić do śmierci, wszystkim dzieciom poniżej VI miesiąca życia poleca się aplikowanie szczepienia przeciwko rotawirusom.

Zarażenie

W szczególnie wielu sytuacjach grypa żołądkowa u dziecin pojawia się w rezultacie zakażenia, do którego dochodzi drogą oddechową lub pokarmową. Jej proces może być szczególnie ostry. Silna biegunka oraz wymioty nieporównanie osłabiają organizm. W najtrudniejszych formach choroby może dojść choćby do całkowitego wycieńczenia organizm, a skutkiem tegoż też do zgonu. Dlatego szczepienia przeciwko rotawirusom są tak istotne.

Leczenie

W sytuacji pojawienia się choroby u dziecinek potrzebne jest kuracja pod nadzorem specjalisty. Z zasady jedynym instrumentem dożywienia chorego jest zagwarantowanie mu kroplówki, jednym słowem istotny jest pobyt w szpitalu. Nader szybko zdiagnozowana oraz właściwie leczona grypa żołądkowa daje możliwość całkowitego powrotu do zdrowia. Niestety, zbyt późne podjęcie terapii owocuje poważnymi powikłaniami mogącymi odbić się na dalszym życiu malucha.

Prewencja

Dlatego, iż grypa żołądkowa okazuje się powodowana przez rotawirusy, najlepszym rozwiązaniem na uniknięcie zachorowania jest ochrona w postaci stosownej szczepionki. Godzi się nie zapominać o tym, iż szczepionki przeciwko rotawirusom projektuje się w trzech tirach i ostatnia z tych nie może odbyć się później aniżeli w 6 miesiącu życia malucha. Mimo, iż są one dość luksusowe, to pamiętajmy, iż zdrowie potomka jest najważniejsze.